Wikipedia

Результати пошуку

четвер, 2 квітня 2020 р.

Дистанційне навчання

02.04.2020
10 клас Технології
Варіативний модуль.Технологія  художнього різьблення по дереву
Художнє різьблення у виробництві меблів. Декоративне різьблення

 У Центральній та Східній Україні, де здавна було розвинуте різьбярство, зразків народної скульптури 17-19 ст. збереглося дуже мало. Тут переважали вироби побутового призначення, окремі деталі яких можна віднести до народної скульптури - це закінчення ковшів, черпаків, ложок, стовпців воріт.
     
Зображення цих виробів мали зооморфну форму і відрізнялися дуже узагальненим, без зайвих деталей характером.
На початку 20 ст. в Україні вирізьблювали фігурні та прикрашені барельєфами вулики.
Тематика зображень на них, мотиви декору були світськими і культовими. У південній та лісостеповій частині України зустрічалися вулики-довбанки у вигляді ведмедя, голови козака з оселедцем або цілої сидячої постаті.
У 18-19 ст. різьблення в Україні досягло найвищого рівня. Різьбленням оздоблювали деталі будівель - одвірки, сволоки, балки, наличники, піддашні дошки, горішні вікна. В інтер'єрі житла різьбленням прикрашали віконниці, одвірки, полички, мисники. Особливу увагу різьбярі приділяли сволоку, який займав більше місця в інтер'єрі. Часто його оздоблювали плосковиїмчастим різьбленням з мотивами розеток, кіл, смужок, ламаних ліній, бокові частини іноді профілювали крученим орнаментом. Традиція оздоблення сволоків існує в народному будівництві досі.
Майстри щедро оздоблювали різьбленням предмети побутового і господарського призначення. Скрині, столи, ліжка, миски, тарілки прикрашались орнаментальним різьбленням.
Майстри-різьбярі оздоблювали різьбленням дерев'яні цвинтарні та придорожні хрести, що споруджувалися на роздоріжжях, перехрестях шляхів, коло церков і криниць.
До наших часів збереглися унікальні зразки різьблених виробів - чумацьких маж, саней, різного хатнього начиння, предметів домашнього вжитку.
Важливою галуззю художньої деревообробки в українців було виготовлення музичних інструментів: ударних, духовних, струнних. Народні музичні інструменти є одним із відгалужень традиційної культури і за своїм походженням, розвитком, стилістичними засадами пов'язані з народною обрядовістю і побутом українців.
Окремі види народних музичних інструментів  побутували на певній території України, наприклад, бандура - переважно в Центральних районах і на півдні України, на Гуцульщині особливо шанували трембіту.В архітектурно-меблевому виробництві різьбленням прикрашають балки-сволоки, стовпці, столи, лави, скрині у Західних областях України, а також вибійчані дошки прикрашали рослинним орнаментом.
Завдання:
Познайомитись із прикладами використання різьблення  у виробництві меблів.
Створити ескіз виробу з використанням декоративного різьблення. Оздоблення стільця,ліжка чи стола. За приклад взяти оздоблення меблів учителя.Результати роботи сфотографувати і відправити на Viber 0978913908. 



















9 клас Трудове навчання
Вироби для власних потреб.Основні  технології виготовлення вишитих виробів.Створення  виробів для власних потреб.Урок можна переглянути за посиланням
Результати роботи сфотографувати і відправити на Viber 0978913908. 
8 клас Харківщинознавство
Культурний розвиток Слобожанщини
Опрацювати урок можна за посиланням на ресурс GoogleClassroom     та кодом доступу zl5oair

Немає коментарів:

Дописати коментар